Aktuality

Poslední rope skippingovou soutěží letošní sezony byl Přerovský Master Cup, kde se utkaly nejlepší týmy české rope skippingové scény, zejména s výhledem na přihlášení do reprezentačního týmu ČR pro Mistrovství Evropvy v příštím roce.

Se skladbami skupinové estetické gymnastiky jsme navštívili 7.5. Třebíč, kde na Přeboru Čech naše nejmladší děvčata vybojovala stříbrné medaile, starší zlaté medaile a nejstarší stříbrné medaile.

Letošní závodní sezónu moderní gymnastiky KPMG jsme zahájili 1.4. v Jablonci nad Nisou, následoval závod 16.4. v Hradci Králové, 30.4. v Mariánských Lázních, 21.5. v Praze na Zeleném Pruhu. Dále nás čeká závod 17.6. v Dolních Břežanech a 18.6. v Praze Hodkovičkách.

Závodní tým rope skippingového oddílu Astry Klánovice se v neděli 21.5.2023 opět zúčastnil Mistrovství ČR. Téměř 100 závodníků z celé České republiky předvedlo velmi vyrovnané výkony a bylo opravdu náročné se mezi nimi prosadit. Přesto se nám podařilo vybojovat několik medailových umístění ve speedových i freestylových disciplínách, a to ve všech...

Mladší závodníci Astry Klánovice se o víkendu 13. - 14. 5. 2023 zúčastnili v Praze soutěže Mini Cup a následně jednodenního workshopu. Opět jsme se mohli radovat ze zasloužených medailových úspěchů a samozřejmě z nově získaných dovedností.

22. 4. jsme se zúčastnili dalších mezinárodních závodů v rope skippingu - tentokrát v Černošicích, kde jsme měli možnost poměřit síly se 166 závodníky ze 6 evropských států. Byl to dlouhý a náročný den plný skvělých výkonů a inspirativních freestylových sestav. I přes obrovskou konkurenci jsme neodjeli bez medailí a to nám dělá velikou radost....

V sobotu 1. dubna se závodní tým našeho oddílu opět vydal na soutěž Mamut Cup, která se každoročně koná v Přerově. Letos proběhla i se silnou mezinárodní účastí, takže konkurence pro naše závodníky byla velká, zejména v kategorii 12-15 let.

Sedmého března 2023 proběhlo v klánovické sportovní hale naše tradiční vystoupení pro rodiče dětí z oddílů moderní gymnastiky a rope skippingu. Během hodiny se na ploše tělocvičny vystřídaly ukázky dovedností obou sportů v provedení od úplně nejmenších dětí až po ostřílené závodníky. A že se jednalo o působivou podívanou, o tom svědčily nadšené...