Závodní úspěchy oddílu Rope skippingu

26.08.2019

Závodní sezóna oddílu rope skippingu Astry Klánovice je za námi a než se pustíme do té další, chceme se podělit o radost z úspěchů, kterých jsme letos dosáhli. Přestože druhá půlka školního roku byla akcemi doslova nabitá, dařilo se nám podávat špičkové výkony až do konce.

Už v lednu si holky přivezly přes 20 medailí ze závodu v Bratislavě a další medailová umístění přišla hned týden na to z Nového Jičína. Zvláště velkou radost přitom máme z úspěchů ve freestylových disciplínách, se kterými jsme letos závodili poprvé.

V dubnu jsme absolvovali víkendový jump rope workshop v Libni, kde jsme se spolu s dalšími týmy z České i Slovenské republiky učili nové dovednosti a posouvali hranice toho, co se švihadlem zvládneme.

Hned v květnu jsme vyrazili na dvoje mezinárodní závody: na Rebelstyle Competition do Černošic a na Spargel Cup do německého Beelitzu, kde se nám opět podařilo vybojovat zlaté, stříbrné i bronzové medaile, a to dokonce ve velké mezinárodní konkurenci. 

Putování po závodech jsme stihli ještě proložit několika vystoupeními na nejrůznějších akcích pro děti. Ocenění od diváků i pozvání na další akce jsou skvělou odměnou za úsilí, které jsme přípravě věnovali.

Před prázdninami si menší děti vyzkoušely zabojovat v rámci oddílového závodu a měli tak možnost ukázat, co za celý rok zvládli. A že je opravdu co předvést, o tom není pochyb. Všichni zaslouží velký obdiv za to, jak se ve svých dovednostech za pouhý rok posunuli.

Vrcholem závodní sezóny pak byla účast na světovém rope skippingovém šampionátu v norském Oslu, kde se našim nejlepším závodnicím podařilo umístit se několikrát do desátého místa a získaly také skvělé třetí místo v disciplíně single rope freestyle.

Už teď se těšíme, až se opět v září pustíme do práce. Tréninky a nábor nových dětí budou začínat již druhý týden v září. Rádi se s vámi uvidíme také na veletrhu kroužků 4.9. 2019